Zamiatarka uliczna Bucher CityCat

Bucher to renomowany producent maszyn, które doskonale sprawdzają się do bieżącego utrzymywania w czystości miejskich dróg i chodników. CityCat to modele zamiatarek mniejszych, komfortowych w użytkowaniu i bardzo zwrotnych, które dostaną się wszędzie tam, gdzie jest to konieczne nawet na ograniczonej przestrzeni. Są to maszyny napędzane silnikiem spalinowym, w przypadku których oryginalne części do zamiatarek są dość łatwo dostępne. Opis różnych wariantów modeli CityCat można między innymi znaleźć na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec Polska. Co przede wszystkim wyróżnia te maszyny?

Kompaktowe zamiatarki o dużej sile ssącej

Maszyny z tej serii stanowią połączenie zamiatarki poręcznej w wykorzystaniu, ale też doskonale sprawdzającej się w praktyce dzięki wysokiej klasie części przeznaczonych bezpośrednio do sprzątania. Z jednej strony jest to efektywne zamiatanie dzięki specjalnym szczotkom o optymalnej szerokości zamiatania, z drugiej strony jest to mocna myjka ciśnieniowa oraz odkurzacz o dużej mocy ssącej. Są to zamiatarki praktycznie niezawodne, można je jednak mimo wszystko serwisować licząc na oryginalne części do zamiatarek. Sprzęt można zakupić do własnej floty, czasem istnieje także możliwość ich wynajmu.

Zamiatarki, które wygodnie się obsługuje

Co ważne, praca operatora takiego pojazdu naprawdę może być komfortowa. Modele CityCat są wyposażone w mechanizm skrętu z rama przegubową- to właśnie ten mechanizm sprawia, że wygodnie się nimi operuje w przestrzeni. Przeszklona kabina operatora jest szczelna, ale też pozwala monitorować na bieżąco pracę szczotek.

Kabina może być wyposażona w klimatyzację, a kamera cofania ułatwia operowanie pojazdem. Duży zbiornik na wodę i spora ładowność maszyny sprawiają, że praca z jej wykorzystaniem jest bardzo wydajna. Napędzana silnikiem diesla została zaprojektowana tak, aby nie przyczyniać się do nadmiernego zanieczyszczania środowiska. Zamiatarka tego typu pozwala na poruszanie się z prędkością maksymalną 50 km/h.