Jak może wyglądać nasza współpraca z projektantem wnętrz?

projektant

Zatrudniając architekta wnętrz bardzo często mamy spore oczekiwania względem projektu. W końcu, po to powierzamy komuś innemu i doświadczonemu naszą przestrzeń, aby wyglądała fenomenalnie. Zawsze musimy jednak pamiętać o tym, że będzie to osoba całkiem obca, która musi nas w pewien sposób poznać, aby wiedzieć, w jaki sposób wykonać projekt, aby spotkał się z naszą aprobatą. Warto więc odpowiednio wcześniej nastawić się na to, jak może wyglądać współpraca z projektantem wnętrz.

Na samym początku konieczna jest szczegółowa dyskusja o wnętrzu

Rozmowa powinna dotyczyć przestrzeni, którą powierzamy projektantowi. Jeszcze zanim do takiej rozmowy dojdzie, dobrze, abyśmy sami zorientowali się w temacie i wspólnie przedyskutowali także z innymi domownikami, co we wnętrzu powinno się znaleźć i jak powinno to wyglądać. Dobrze jest zastanowić się, jakie potrzeby ma zaspokajać dana przestrzeń i jak chcemy ją wykorzystywać, gdyż istotna jest nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Kolejna ważna rzecz dotyczy naszego gustu. Jak wiemy, każdy z nas ma trochę inny gust, a co za tym idzie podoba się nam coś innego. Warto więc wcześniej pooglądać katalogi wnętrzarskie, może przejść się po kilku sklepach, zobaczyć programy związane z tą tematyką w telewizji, aby zdecydować się na jedną stylistykę, w której wnętrze ma być utrzymane. Dobrze jest też pomyśleć o tym, aby charakter tego wnętrza był zbieżny z innymi pomieszczeniami, zwłaszcza jeśli nie urządzamy całego mieszkania naraz, a jedynie remontujemy część lub jeden pokój. Czasem, już w obrębie naszego grona domowników będziemy musieli iść na pewne kompromisy, aby uzgodnić, co podoba się nam najbardziej. Tak przygotowani- możemy wyruszyć na spotkanie z projektantem.

Przygotowanie koncepcji, a następnie projektu

Projektant musi zebrać od nas te wszystkie informacje, a następnie przedstawić nam swoją koncepcję wnętrza. Dodatkowo, aby zobrazować nam swój pomysł, może pokazać nam próbki różnych materiałów wykończeniowych czy tekstów na obicia meblarskie, może zasugerować od razu kolorystykę lub stylistykę wyposażenia. Pamiętajmy, aby na każdy etapie zgłaszać ewentualne poprawki i sugestie- w końcu ma to być nasze wnętrze. Po rozrysowaniu projektu może zostać także opracowana wizualizacja, która w szczególności przydaje się, kiedy inwestorzy nie za bardzo umieją sobie wyobrazić, jak to wszystko będzie wyglądało na żywo.

Po zaakceptowaniu projektu- przyjdzie czas na to, aby przystąpić do jego realizacji. Tutaj też może się zdarzyć, że będziemy musieli być otwarci na nowe propozycje, gdyż czasem samo mieszkanie czy wnętrze może nas zaskoczyć. Pamiętajmy jednak, że jest wiele dróg do tego, aby osiągnąć dany cel i czasem nie warto się upierać przy czymś- co jak często później się okazuje- nie do końca ma istotne znaczenie. I najważniejsze- pozwólmy projektantowi działać tak, aby mógł on wykonywać swoją pracę według ustaleń. Najgorzej, kiedy przy zleceniu pracuje projektant oraz inwestor, który również uważa się za projektanta. Potrzebujesz więcej informacji odnośnie współpracy z projektantem? Znajdziesz je na https://www.dom-art.pl/wspolpraca-z-projektantem-wnetrz/