Sposób na dużą łazienkę- jaką ceramikę do niej wybrać?

Duża łazienka stwarza nam duże pole do popisu. Możemy wykorzystać jej metraż na wiele sposobów, chociażby aranżując ją jako salon kąpielowy. Jej duży metraż możemy też wykorzystać kupując dużą wannę wolnostojącą lub wannę z hydromasażem. Możemy także wstawić do niej większą ilość mebli tak, aby zmieścić w niej potrzebne akcesoria czy aby przechowywać domowe tekstylia. Jednakże, w jaki sposób zaprojektować taką łazienkę, aby wyglądała nowocześnie i modnie i nie przytłaczała nas swoją wielkością? Wiele ciekawych propozycji różnego rodzaju płytek znajdziemy na stronie miradhome.pl. To także szansa za zobaczenie wspaniałej, włoskiej ceramiki, która zachwyca swoją stylistyką i oryginalnością. Na jakie płytki ceramiczne powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę? Gdzie wykorzystać gresy wielkoformatowe?

W dużych pomieszczeniach sprawdzą się płytki o dużym formacie

Gresy wielkoformatowe są obecnie bardzo modne i często wykorzystywane. Dzięki ich dużemu formatowi stwarzają wrażenie przestronności i bardzo dobrze wyglądają w pomieszczeniach, które są duże. Na dużym formacie można wspaniale wyeksponować dane wzornictwo. Takie płytki mogą mieć różny format przyjmując formę dużych prostokątów lub kwadratów. Płytki w kwadracie najczęściej układa się na podłodze. Jeśli więc chcielibyśmy wybrać płytki, które się stosunkowo szybko układa i które dobrze pasują do pomieszczenia, które i tak jest duże- gresy wielkoformatowe będą do tego celu idealne. Tym bardziej, że najczęściej jest to ceramika bardzo trwała, odporna na ścieranie i na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy, że poszczególne kolekcje ceramiki możemy ze sobą łączyć, jeśli tylko mamy już pomysł na to, jak ma wyglądać nasze wnętrze. Tym samym, mamy szansę stworzyć  coś oryginalnego.

Czy płytki o dużym formacie można zastosować wszędzie?

Bardzo silny trend wnętrzarski związany z ceramiką o dużej powierzchni sprawia, że czasem chcielibyśmy wprowadzić takie płytki do swojego mieszkania, ale nie do końca wiemy w jakiej formie. Tak naprawdę, wnętrze pod takie płytki nie musi być bardzo duże, ale niestety, takie płytki nie będą wyglądały dobrze w bardzo małych i bardzo ciasnych pomieszczeniach, gdyż ich duży format i tak będzie musiał zostać wielokrotnie pocięty.

 

Zastanawiając się, gdzie wykorzystać gresy wielkoformatowe zwróćmy uwagę na to, aby było to pomieszczenie, w którym będzie można ładnie wyeksponować to, że płytki faktycznie są duże. Nie zawsze musi to być łazienka- płytki o dużym formacie, które mają bardziej kwadratowe kształty i które mogą mieć nawet 1 metr szerokości i długości, przepięknie wyglądają w długim korytarzu czy nawet w salonie. W takim miejscu, na większej powierzchni można wspaniale wyeksponować ich piękno, pokazać nietuzinkowy wzór i tym samym dodać naszej przestrzeni nowoczesnego charakteru. Ich przepiękna kolorystyka może podkreślić charakter wszystkiego, co dodatkowo będziemy chcieli umieścić w takim wnętrzu.