Psujący się silnik – jak rozpoznać jego awarię?

O tym, że dana maszyna się psuje bardzo często dowiadujemy się dopiero w momencie, kiedy urządzenie już w ogóle nie chce palić i nie nadaje się do dalszego użytkowania. Wówczas, mamy tylko jedną możliwość- przeprowadzenie diagnostyki problemu i serwisowanie, które możemy wykonać samodzielnie bądź też zawożąc sprzęt do fachowca. Czasem jednak, można rozpoznać, że z maszyną dzieje się coś niedobrego jeszcze zanim całkowicie ulegnie ona awarii, a w takim przypadku można jeszcze daną część uratować, a tym samym- zaoszczędzić na naprawie. Elementem, który często ulega awarii nie tylko w samochodach, ale i innych maszynach rolniczych i ogrodniczych jest silnik spalinowy. Silniki spalinowe Honda mają wszechstronne zastosowanie, a mogą być zasilane zarówno ropą jak i benzyną.

 

Awarie spowodowane regularną eksploatacją

 

To właśnie o takich awariach mówi się najczęściej, a mogą one dotyczyć takich urządzeń jak kosiarki, glebogryzarki, odśnieżarki, wyciągarki, zagęszczarki, motopompy, generatory prądu, przecinarki, zacieraczki czy też mini koparki. Jak widać, istnieje bardzo wiele takich urządzeń, które posiadają w sobie silniki spalinowe loncin i są urządzeniami gospodarstwa domowego użytku codziennego, a w sezonie to użytkowanie może być nawet częstsze.

 

Czy urządzenie pracuje prawidłowo?

 

O awarii silnika spalinowego mogą świadczyć na przykład dziwne odgłosy, jakie wydobywają się z urządzenia podczas jego pracy, a więc świszczenie lub stukanie. Możemy mieć też problem z odpaleniem maszyny, a w końcu może ona w ogóle nam nie odpalić. Częstym symptomem psującego się silnika są także wycieki paliwa, które jednak nie zawsze są łatwe do zaobserwowania ze względu na specyfikę niektórych urządzeń. Generalnie można jednak powiedzieć, że jeśli zauważymy, że przy podobnej pracy, jaką ma wykonać urządzenie zaczyna ono pobierać większe ilości paliwa- może to oznaczać, że jakiś element silnika przestał poprawnie funkcjonować. Silnik jest niejako sercem wszystkich tych maszyn- jego naprawa zazwyczaj jest więc kluczowa i niezbędna do tego, aby móc nadal z nich korzystać.

Źródło: https://lifanpower.pl/blog/rodzaje-silnikow-spalinowych-b29.html