Pręty ciągnione

Poszukujesz metalowych wyrobów, które potrzebne Ci są do budowy mieszkania? Zależy Ci na tym, aby wybrane rzeczy miały dobrą jakość? Dumat.pl oferuje szeroki asortyment drutów, w którym znajdują się m.in. pręty ciągnione.

Niezbędne wyroby stalowe do budowy

Ciągnienie jest obróbką plastyczną wykonywaną na zimno, której poddaje się stal wykorzystywaną do precyzyjnych robót. Dzięki temu procesowi drut ciągniony powiększa długość, zmniejszając jednocześnie swoją średnicę. Dodatkowo zachowane zostają walory mechaniczne, które posiada materiał początkowy. Proces ten sprawia, że pręty ciągnione tracą elastyczność, ale za to otrzymują większą wytrzymałość, która przydaje się w późniejszym ich użyciu. Wykorzystuje się go przede wszystkim wtedy, kiedy powierzchnia prętów ciągnionych musi być gładka, a dodatkowo precyzyjnie wykończona bez zrobienia dodatkowej obróbki wykończeniowej. Ogromnym atutem ciągnienia jest otrzymanie drutów ciągnionych o potrzebnych wymiarach. Nie da się tego zrobić dzięki walcowaniu, ponieważ dokładność procesu technologicznego jest zbyt mała. Ciągnienie pozwala otrzymać pręty ciągnione okrągłe, nie zmieniając struktury materiału, z którego zostały wykonane. Jest ono bardzo popularną metodą obrabiania stali, z której korzysta ogromna liczba producentów wyrobów stalowych wykorzystywanych w elementach konstrukcyjno-budowlanych. Dumat.pl posiada w sprzedaży druty ciągnione o różnej średnicy oraz przeznaczeniu. Nasze produkty spełniają odpowiednie normy i posiadają wysoką wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz się przejmować podczas konstruowania i budowania budynku.

Szerokie zastosowanie prętów ciągnionych

Pręty ciągnione mają ogromne zastosowanie. Można z nich korzystać podczas budowy mieszkań lub innych budynków. Nadadzą się także doskonale jako elementy konstrukcyjne płotów, ogrodzeń, poręczy lub innych wyrobów ze stali. Drut ciągniony swoje zastosowanie znalazł także w przemyśle. Używa się ich do budowy maszyn przemysłowych. Idealnie sprawdzą się także do zbrojenia betonu na budowach. Są niezbędne do postawienia konstrukcji budynku. Aby wszystko dobrze się trzymało pręty ciągnione okrągłe, muszą posiadać odpowiednio dużą wytrzymałość. Powinny być także odporne na korozję. Metoda produkcyjna drutów ciągnionych powoduje,  że są one błyszczące, gładkie oraz jasne. Dodatkowo posiadają także lepsze właściwości mechaniczne. Te wyroby stalowe utwardzane są powierzchniowo. Pręty ciągnione okrągłe oferowane przez dumat.pl wykorzystuje się do rzeczy, w których ważna jest precyzja, np. kotwy, śruby. Dostarczane są w stanie zmiękczonym lub zwykłym. Złożone u nas zamówienia realizowane są w oparciu o dane, jakie przekazał nam kupujący. Dobieramy odpowiednie wymogi techniczne oraz specyfikacje. Docinamy druty w zależności od potrzebnej długości. Wykwalifikowani pracownicy, których zatrudniamy, dokładają wszelkich starań, aby produkty powstające w naszej fabryce były jak najlepszej jakości. Na stronie internetowej dumat.pl/drut-ciagniony-okragly
można znaleźć ofertę firmy, która dba o zadowolenie klientów i realizuje zamówienia zgodnie z ich preferencjami.