Oświetlenie łazienkowe do nowoczesnego domu

Oświetlenie we wnętrzu pełni niezwykle ważną rolę. Nie tylko jest funkcjonalne na co dzień, ale też tworzy unikalną atmosferę każdego domu, co z kolei przekłada się bezpośrednio na komfort naszego życia. W niniejszym artykule przedstawiamy szereg pomysłów, jakie mogą stać się dla Was inspiracją przy urządzaniu łazienki w nowoczesnym domu, bądź mieszkaniu.

Jakie oświetlenie do łazienki?

 

Przed rozpoczęciem kompletowania oświetlenia łazienkowego musimy dobrze zastanowić się nad jego rozmieszczeniem. W łazienkach najczęściej umieszczamy dwa rodzaje świateł – główne, wiszące, oraz mniejsze w okolicach lustra. Należy też pamiętać o fakcie, że łazienka to pomieszczenie w którym panuje większa wilgotność. Dlatego też lampy powinny być zaprojektowane stricte z myślą o tym wnętrzu. Zapewni nam to bezpieczeństwo w razie awarii. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór lamp łazienkowych. (Jako przykład może tutaj posłużyć oferta sklepu Multilampy, jaką zobaczycie pod poniższym linkiem: https://www.multilampy.pl/oswietlenie-kinkiety-lazienkowe). Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na aranżację światła w łazience z użyciem najpopularniejszych rodzajów lamp.

Kinkiety łazienkowe

 

Jednym z najczęściej wybieranych typów oświetlenia łazienkowego są kinkiety. Praktyczne i eleganckie pasują do większości łazienek w nowoczesnych mieszkaniach oraz domach. Najczęściej umieszczane są jako dodatkowe źródło w okolicach lustra, gdzie doświetlają przestrzeń. Warto by emitowały ciepłe światło – po zgaszeniu głównej lampy stworzymy dzięki temu przyjemną atmosferę w naszej łazience.

Łazienka w orientalnym stylu

 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się łazienki urządzane w orientalnym stylu. Marokańskie kafelki na ścianach i podłodze to świetny sposób, by stworzyć klimatyczne wnętrze przypominające prawdziwą oazę. Jeśli lubimy długie kąpiele i relaks w łazience to taki styl jest właśnie dla nas. W takim wnętrzu nie może zabraknąć również odpowiedniego oświetlenia. Najlepsze w tym wypadku będą orientalne lampy wiszące o charakterystycznych kształtach oraz mniejsze lampki jakie dodadzą pomieszczeniu szczególnego uroku. Z takiej łazienki nie będziemy mieli ochoty wychodzić!

 

A może podświetlany sufit?

 

Ciekawe rozwiązanie stanowi również podświetlany sufit. Tworzy się go za pomocą świetlówek montowanych w podwieszanym suficie. Światło umieszczane jest za specjalnymi panelami z tworzyw sztucznych lub szkła. Takie rozwiązanie pasuje w szczególności do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Plafony

 

Wysoką elegancją cechują się również plafony, coraz częściej wybierane jako główne oświetlenie do łazienek. Znajdziemy je obecnie nie tylko w łazience, ale również i w wielu innych pomieszczeniach. W przeciwieństwie do innych lamp przylegają ściśle do sufitu, co często ma niebagatelne znaczenie. W łazience służą przede wszystkim jako główne źródło światła o stosunkowo szerokim zasięgu, dlatego też doskonale sprawdzą się w metrażowo większych pomieszczeniach.