Koszt domu szkieletowego – na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Domy kanadyjskie, nazywane również szkieletowymi, cieszą się w ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Wynika to przede wszystkim z ich licznych zalet, które wyróżniają je na tle innych obiektów. Jedną z nich jest mniejszy koszt domu szkieletowego. Sprawdźmy, z czego wynika i ile należy zapłacić, aby cieszyć się wymarzonym obiektem!

Budowa domu szkieletowego – najważniejsze korzyści

Budowa domu szkieletowego to świetny pomysł – również w naszym kraju. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jego wzniesienie nie zajmuje wiele czasu. Dzięki gotowym, prefabrykowanym elementom, które wystarczy połączyć w miejscu budowy, cały proces może trwać zaledwie 2-3 miesiące. Co więcej, prace można rozpocząć o każdej porze roku – nawet zimą, co jest niemożliwe w przypadku obiektów betonowych. Dom kanadyjski jest też naturalnym i ekologicznym rozwiązaniem, korzystnym np. dla alergików, a jego trwałość i estetyka również spełniają oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Jednak tą najważniejszą dla wielu zaletą jest niewielki koszt domu szkieletowego. Sprawdźmy, co ma na to wpływ i ile trzeba zapłacić za tego rodzaju obiekt.

Dlaczego koszt domu szkieletowego jest niższy?

Zanim jednak poznamy aktualne ceny, sprawdźmy, z czego wynikają niższe koszty budowy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kanadyjski dom szkieletowy można wznieść w bardzo krótkim czasie, co ma przełożenie na jego koszt budowy. Istotnym czynnikiem jest również samo drewno, które okazuje się materiałem tańszym niż inne, które wykorzystuje się do wznoszenia obiektów.

Wszystko to oczywiście nie oznacza, że taki dom będzie mniej trwały czy funkcjonalny niż budynek z betonu. Zapewni Ci komfort i będzie cieszyć Twoje oczy na przestrzeni wielu dziesięcioleci!

Ile kosztuje dom kanadyjski?

Koszt domu szkieletowego zależy przede wszystkim od jego powierzchni, a także rozwiązań, na które zdecyduje się inwestor. Większość firm oferuje kilka rozwiązań, z których możesz skorzystać. Pierwszym z nich jest stan konstrukcyjny, a więc najtańsza opcja, która kosztuje około 1500 zł brutto za mkw. Nieco droższy jest dom kanadyjski w stanie zamkniętym, który jest wykończony od zewnątrz – kosztuje około 2400 zł za mkw. Za budynek w stanie deweloperskim, czyli taki, który jest wykończony zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz, należy zapłacić około 3100 zł za mkw.

Najbardziej polecaną opcją jest jednak budowa domu szkieletowego, który jest gotowy do zamieszkania i wykończony na każdej płaszczyźnie. Tutaj koszt całkowity zależy oczywiście od rozwiązań, z których skorzysta inwestor. Za 100-metrowy obiekt należy zapłacić zwykle około 300-350 tysięcy złotych, co jest bez wątpienia ceną niezwykle atrakcyjną.

Pamiętaj, że chcąc zamieszkać w pięknym, trwałym i funkcjonalnym domu, powinieneś skorzystać z usług specjalistów, którzy będą w stanie spełnić wszelkie Twoje oczekiwania. Dlatego przed wyborem firmy budowlanej dokładnie sprawdź jej ofertę i zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów.