Folie na okna i przeszklenia do różnych zastosowań

deszcz folia

Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej folii na okna o różnego rodzaju zastosowaniach, można poradzić sobie z niejednym problemem w naszych mieszkaniach. Czasem, nawet folia w najprostszej formie o pożądanych właściwościach doskonale sprawdza się w praktyce, chociaż być może początkowo nie wydawała się być przekonującym rozwiązaniem. Warto wiedzieć o tym, że na rynku znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów takiej folii, a każda z nich ma inne przeznaczenie i może rozwiązać inny problem. Także warto wziąć pod uwagę fakt, że zazwyczaj montaż takiej folii jest stosunkowo prosty, gdyż zawsze będziemy mieć taką możliwość, aby po prostu nakleić ją na szybę lub przeszklenie, któremu chcemy dodać nową funkcję. Inną możliwością jest skorzystanie z opcji wstawienia takiej foli pomiędzy szyby okienne już na etapie ich zamawiania u producenta- Sonte Poland. Folia, która zostanie w sposób prawidłowy umieszczona na przeszkleniu tak naprawdę może w ogóle nie być na nim widoczna.

Folia chroniąca przed słońcem

Sprawdzając dostępne rodzaje folii na okna na pewno natkniemy się na folię, której głównym zadaniem jest ograniczenie wnikania do wnętrza pomieszczenia mocnych promieni słonecznych, a także szkodliwego promieniowania UV. Można więc taką folię zastosować zamiennie za różnego rodzaju materiałowe osłony na szyby okienne. Folia tego typu jest montowana od zewnątrz, dlatego też- podatna na wiele niesprzyjających czynników atmosferycznych- może szybciej ulegać zużyciu w porównaniu do tych rodzajów folii, które montuje się od wewnątrz. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się folia srebrna, która zapobiega wnikaniu promieni słonecznych, a także sprawia, że wnętrze aż tak mocno się nie nagrzewa w upalne dni. Kupując folię zazwyczaj od razu mamy podane, w jakim stopniu chroni ona przed promieniami słonecznymi.

Folia jak lustro weneckie

Takie folie często wykorzystuje się w drzwiach zewnętrznych, gdzie mogą w dzień pełnić funkcję wizjera. Umieszczenie na przeszkleniu takiej folii sprawia, że od wewnątrz jest ona całkowicie przezroczysta, a ktoś, kto patrzy na nią z zewnątrz widzi zwykłą, typową lustrzaną taflę. Takie rozwiązanie jest praktyczne i stosuje się je także w przypadku oklejania okien. Trzeba jednak pamiętać o tym, że folia ma swoje właściwości tylko przy naturalnym, dziennym oświetleniu, a po zapadnięciu zmroku jest całkowicie przezroczysta z obu stron.

Folia elektryczna

Ten rodzaj folii sprawdza się tam, gdzie chcielibyśmy móc zapewnić sobie odrobinę więcej prywatności. Można ją więc zainstalować na szybach okiennych, ale i na dowolnym, innym przeszkleniu drzwiowym czy typowo dekoracyjnym. Poprzez odpowiednie sterowanie jej ustawieniami, można sprawić, aby była całkiem przezroczysta, ale też aby stała się całkowicie kryjąca w kolorze mlecznego szkła. Działanie aktywnej folii można też w dowolny sposób zaprogramować, na przykład poprzez sterowanie nią za pomocą pilota lub też dedykowanej do tego celu aplikacji na smartfona. Aktywna folia ma więc szereg zastosowań w domach prywatnych, ale i na terenie budynków publicznych, a także w biurach.