Designerska pościel do designerskiego domu

Nowoczesny design przenika powoli wszystkie sfery naszego życia, nie zawężając się jedynie do mebli i akcesoriów. Coraz częściej kupujemy do naszych domów również różnego rodzaju oryginalne tekstylia, takie jak choćby designerska pościel, czy też obrusy i nakrycia. Z ich pomocą możemy wyposażyć naszą przestrzeń tak, by czuć się w niej jak najlepiej. Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego designerskim pościelom i nie tylko. 

Pościel nie musi być nudna 

 

W tym artykule postanowiliśmy napisać o designerskich, unikalnych tekstyliach, które są często nie mniej ważne niż same meble. Skłoniła nas do tego ich rosnąca popularność.

 

W obecnych czasach na rynku zjawia się wiele interesujących sklepów, które koncentrują się właśnie na tej części domowego wyposażenia. Jednym z nich jest sklep ROOM99, którego designerską pościel możecie obejrzeć tuaj: https://room99.pl/k/posciel.  W tego typu sklepach znajdziecie pościele w różnych stylach, m.in w uwielbianym przez wielu stylu skandynawskim, czy też minimalistycznym, które od wielu lat święcą prawdziwe tryumfy zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Jak się obecnie okazuje nie tylko w kwestii umeblowania. 😉

 

Pościel oraz inne tekstylia w rodzaju zasłon, obrusów, czy też nakryć, wcale nie muszą być nudne. Jeśli bowiem stawiamy na określony styl w aranżowaniu naszej przestrzeni warto zawsze być konsekwentnym, nawet jeśli chodzi o najmniejsze szczegóły. Nie chodzi oczywiście o „designerski puryzm”, ale o tworzenie stylistycznie jednorodnych wnętrz.

 

Aby lepiej odpoczywać – designerska pościel

 

 

Nie od dziś wiadomo, że estetyka ma niebagatelny wpływ na to jak czujemy się w danej przestrzeni. Dotyczy to przede wszystkim sypialni, gdzie zwykle stawiamy na stonowane, delikatne kolory przy których wzrok może w pełni odpoczywać.

Również odpowiednie tekstylia mogą ukazać się przy tym niezbędne, szczególnie jeśli nasza sypialnia utrzymana jest w określonym stylu aranżacyjnym.  Wygodne poduszki z ciekawym wzorem, czy też pledy i koce, stworzą jedyne w swoim rodzaju „gniazdko” do relaksowania się przed snem i miłego poranka.

 

Te ostatnie świetnie sprawią się także w salonie, gdzie często odpoczywamy w ciągu dnia, czy też czytamy książkę na ulubionej kanapie.

 

Funkcjonalność 

 

 

Designerską pościel wyróżnia również wysoka funkcjonalność. W większości przypadków została ona wykonana z najlepszej jakości materiałów, co gwarantuje jej długą wytrzymałość i solidność. Dzięki temu nie musimy wymieniać pościeli tak często jak w przypadku zwykłych, marketowych tekstyliów.

– – –

Wszystko to sprawia, że pomimo nie zawsze niskich cen designerskie pościele jawią się, jako sensowna alternatywa dla zwykłej, produkowanej masowo pościeli, której jakość i wygląd pozostawia często wiele do życzenia. Szczególnie polecamy ją tym osobom, którym zależy na kompleksowym zaaranżowaniu swojego domu, tak by czuć się w nim jak najlepiej na co dzień.