Cena domu z drewna – czy dom szkieletowy się opłaca?

drewniany dom

Wiele osób marzy o własnym domu, nie mogą sobie jednak na niego pozwolić ze względu na bardzo wysokie koszty jego budowy. Mało kto posiada taką sumę pieniędzy jako oszczędności, więc najczęściej wiąże się ona z niezwykle wysokim kredytem na kilkadziesiąt lat. W przypadku takiego rozwiązania należy liczyć się z tym, że nie każdy posiada umowę o pracę i tak wysokie przychody, aby bank bez problemu przyznał mu taki kredyt. A nawet jeśli, to przez czas jego spłaty comiesięczna rata będzie bardzo obciążała domowy budżet. Na szczęście istnieją skuteczne i sprawdzone sposoby na to, aby obniżyć koszty budowy – przykładowo cena domu z drewna jest dużo niższa niż w przypadku standardowych nieruchomości. Wiele osób słysząc o nim zastanawia się, czy dom szkieletowy się opłaca i czy jakość budynku będzie satysfakcjonująca. Zatem ile kosztuje dom szkieletowy? Co warto wiedzieć przed dokonaniem inwestycji?

Czy dom szkieletowy się opłaca i od czego zależy cena domu z drewna?

Na samym początku warto wiedzieć, że nawet wysokiej klasy drewno, które jest odpowiednio przygotowywane, obrabiane oraz konserwowane jest dużo tańsze niż tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton, którego często idą bardzo duże ilości przy budowie. Zatem automatycznie cena domu z drewna jest niższa, ponieważ sam materiał kosztuje mniej. Ponadto zastanawiając się, ile kosztuje dom szkieletowy, warto pamiętać, że ze względu na wcześniej przygotowywany i szybko montowany na miejscu szkielet budynku, jego budowa jest dużo krótsza i potrafi zamknąć się w kilku tygodniach. Oszczędności biorą się więc również z krótszego czasu budowy, ponieważ nie trzeba będzie na długo wynajmować całą ekipę budowlaną. Pod tym względem odpowiedź na pytanie, czy dom szkieletowy się opłaca, jest dość oczywista. Pod względem jakości, solidności i wytrzymałości, a także bezpieczeństwa nie będzie niczym różnił się od tradycyjnych budynków.

Ustalamy, ile kosztuje dom szkieletowy

Na podstawie artykułu https://drewdom.com/ile-kosztuje-dom-szkieletowy/ cena domu z drewna zależy od zaawansowania projektu oraz tego, jaką ma on mieć powierzchnię, ile pomieszczeń i tym podobne. Należy więc liczyć kilka tysięcy za wykonanie takiego profesjonalnego projektu. Natomiast rozważając koszty budowy i zastanawiając się, ile kosztuje dom szkieletowy, należy wiedzieć, że cena domu z drewna jest czasami niższa o 1/3, a czasem nawet o połowę niż w przypadku tradycyjnych nieruchomości. Trudno podać tutaj konkretną liczbę, ponieważ zależy ona od wielu, często indywidualnych czynników, z pewnością można jednak stwierdzić, że zastanawiając się, czy dom szkieletowy się opłaca, odpowiedź jest jedna – oczywiście, że tak. Chcąc wiedzieć dokładnie, ile kosztuje dom szkieletowy, należy udać się do firmy, która go projektuje i stawia, takiej jak DrewDom – specjaliści z pewnością dokonają obliczeń i podadzą przybliżoną kwotę. Wtedy będziemy mogli przygotować się na konkretną sumę pieniędzy i docenić to, że jest ona dużo niższa w porównaniu do budowy klasycznych, murowanych czy betonowanych nieruchomości.